włosy ciemne kobieta

Jak przyciemnić kolor włosów?

Jak przyciemnić kolor włosów?
5 (100%) 2 votes

Każda kobieta co jakiś czas ma ochotę na zmianę swojego wyglądu. Nie chce ciągle wyglądać tak samo. Chce zaskakiwać, budzić podziw, a jednocześnie zachować swój styl i naturalny urok. Bardzo często zabiegowi pielęgnacji, poddawane są włosy.
Włosy są świetnym obiektem do eksperymentów i poszukiwania swojego prawdziwego „ja”. Dzięki ich odrastaniu i regeneracji, można stylizować się na kilka różnych sposobów i odnaleźć idealną fryzurę dla siebie. Częstymi zabiegami, którym poddają się kobiety są:

• Rozjaśnianie włosów.
• Przyciemnianie włosów.

CZYTAJ TAKŻE: Farbowanie włosów w ciąży

Dużo jest sposobów na rozjaśnienie, a przyciemnienie włosów jest uznawane za nieco trudniejsze. Dlatego poniżej można zapoznać się z kilkoma popularnymi metodami na ten zabieg.

Jak przygotować się do przyciemniania włosów?

Przede wszystkim, pierwszym i obowiązkowym etapem powinna być regeneracja włosów i odzyskanie ich naturalnego blasku. Jeśli włosy będą uszkodzone, a ich stan będzie zły, cały proces może bardzo źle się skończyć, a oczekiwany efekt na pewno nie nastąpi. W odbudowie włosów mogą pomóc różnego rodzaju maseczki i odżywki.

Jakie są metody przyciemniania włosów?

Najpopularniejsze metody to:

• Henna.
• Farbowanie.
• Szamponetki.
• Olejki.
• Płukanki.
• Naturalne kosmetyki do włosów.

Henny zawierają zioła, które w naturalny sposób zmieniają kolor włosów, ale co ważne nie wysuszają ich. Dodatkowym atutem jest ich naturalna zdolność do odżywania włosów i wzmacniania ich. Plusem jest także to, że nie zawierają w sobie chemikaliów.

Farbowanie, to dość popularna metoda. Należy jednak w niej uważać, ponieważ łatwo jest osiągnąć niepożądany efekt. Najlepiej jest udać się do specjalisty, a wcześniej poddać zabiegowi prekoloryzacji. Jednak jeśli ktoś farbuje włosy, musi pamiętać, że częste farbowanie może znacznie zniszczyć włosy i uszkodzić cebulki.

Szamponetka, to substancja działająca na zasadzie szamponu. Nakłada się ją na włosy i wmasowuje, a następnie spłukuje włosy, aż woda przestanie być zabarwiona. Nie jest to trwała metoda, ponieważ zazwyczaj schodzą po około 5-6 myciach.

Do roztworów, którymi spryskuje się włosy, stosuje się różnego rodzaju olejki. Najbardziej znany jest olejek rycynowy. Należy jednak bardzo uważać i na 100ml wody dodawać zaledwie kilka kropel, ponieważ olej rycynowy może obciążyć i oblepić włosy niskoporowate.

Wywarem z różnego rodzaju ziół, nazywamy płukankę. Może to być zarówno płukanka z kory dębu, orzechów włoskich, kawy czy szałwii. W zależności od zioła, kolor nada inny odcień oraz może mieć różny okres utrzymania się na włosach.

Oprócz tych metod, można również stosować naturalne kosmetyki Swiss Image z linii ELDER FLOWER.

Najpierw warto zastosować szampon, który wzmacnia i regeneruje włosy. Jest to szampon do rudych włosów i szampon do ciemnych włosów w jednym. Po umyciu warto zastosować także odżywkę, która także ma działanie regenerujące i wzmacniające. Produkty te pozwolą utrwalić kolor fryzury. Stosowanie naturalnych kosmetyków jest bardzo ważne, ponieważ im więcej sztucznych składników, tym włosy gorzej to znoszą.

0 comments on “Jak przyciemnić kolor włosów?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *