Nowoczesna prostownica to szybki i skuteczny sposób na zmianę fryzury!

Jak prostować, żeby nas nie pokręciło – ranking prostownic do włosów

Jak prostować, żeby nas nie pokręciło – ranking prostownic do włosów
5 (100%) 2 votes

Podobno zasada jest prosta – kręcone należy prostować, proste – kręcić. O co chodzi? Oczywiście o włosy! Sztuka fryzjerska jest niemal tak stara, jak cywilizacja! Na szczęście dzięki różnego rodzaju użytecznym wynalazkom nie musimy już polegać jedynie na talencie fryzjera i niektóre proste zabiegi upiększające, jak na przykład prostowanie włosów czy skręcanie ich w loki, możemy przeprowadzić we własnym domu. I to (wbrew pozorom) przy użyciu jednego urządzenia, jakim jest prostownica!

Niestety, mimo ciepłego przyjęcia, z jakim spotkały się prostownice, obecnie wiele osób odradza ich stosowanie i twierdzi, że tego rodzaju urządzenia, podobnie jak suszarki czy lokówki, niszczą włosy. Ale czy to prawda i czy faktycznie musimy wybierać pomiędzy zdrowymi włosami, a szałową fryzurą? Na szczęście wcale nie! To, czy prostownica jest szkodliwa dla włosów, zależy głównie od urządzenia, którego używamy do tymczasowej zmiany fryzury.

Prostownica to doskonała pomoc w stylizacji włosów!

Tylko jakie urządzenie wybrać? Byle jaką prostownicę można kupić w chińskim sklepie za równowartość obiadu w przeciętnej jakości lokalu. Taka prostownica z pewnością spełni swoje zadanie, ale raczej nie oczekujmy, że przy regularnym użytkowaniu nasze włosy wciąż będą gładkie jak lustrzana tafla. W efekcie pieniądze, które zaoszczędzimy na prostownicy, będziemy musieli wydać na ratujące włosy kosmetyki lub, w najgorszym przypadku, fryzjera, który w drastyczny sposób rozwiąże problem naszych suchych końcówek. Jeżeli jednak Twoim marzeniem jest prostownica skuteczna i delikatna dla włosów, dobrze trafiłaś! Poniżej znajdziesz porównanie trzech prostownic, które pozwolą Ci uzyskać wymarzony efekt bez szkodzenia włosom!

Prostownica Philips ProCare Keratin

Keratyna to główny budulec włosów. To właśnie dzięki niej włosy są zdrowe i lśniące! Dlatego powłoka ceramiczna z keratyną, którą Philips zastosował w swojej prostownicy, nie ma szans wyrządzić naszym włosom żadnej szkody. Urządzenie posiada również funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Dodatkowo prostownica ProCare Keratin została wyposażona w wibrujące płytki, które równomiernie rozprowadzają włosy na prostownicy i cyfrowe regulowanie ustawienia temperatury. Dużym plusem urządzenia jest również to, że jest gotowe do pracy w 30 sekund oraz samoistnie wyłącza się po godzinie. Nie bez znaczenia jest też 2,5 metrowy kabel, dzięki któremu znane z wielozadaniowości kobiety mogą bez problemu krążyć po pomieszczeniu w trakcie układania fryzury.

Prostownica BaByliss ST387E

Drugim wartym uwagi produktem jest urządzenie marki BaByliss. Płytki prostownicy zostały pokryte powłoką DiamondCeramic, dzięki czemu jeszcze skuteczniej i bezpieczniej prostują włosy. Dodatkowo prostownica BaByliss, podobnie jak prostownica ProCare Keratin, została wyposażona w funkcję jonizacji. Zaletami BaByliss są też technologia I-temperature, zapewniająca równomierną temperaturę na całej długości płytek, oraz genialna technologia Wet&Dry, dzięki której możemy stylizować zarówno mokre, jak i suche włosy.

Prostownica Remington Keratin Therapy S8590

Jak sama nazwa urządzenia wskazuje, prostownica Keratin Therapy również posiada płytki wzbogacone o dobroczynną keratynę. Ta prostownica zasługuje jednak na uwagę przede wszystkim dzięki funkcji Heat Protection, dzięki której urządzenie wykrywa stopień nawilżenia włosów i dopasowuje do niego temperaturę. Poza tym, podobnie jak pozostałe urządzenia, Keratin Therapy posiada funkcję jonizacji oraz, tak jak Philips, jest gotowa do działania już w kilkanaście sekund oraz samoczynnie wyłącza się po 60 minutach.

Konkurencja wśród prostownic jest bardzo wyrównana, jednak nam, ze względu na wibrujące płytki i długi kabel, najbardziej przypadła do gustu prostownica ProCare Keratin marki Philips. Jeżeli Was również zainteresował ten produkt, więcej informacji znajdziecie na stronie Philips.pl.

0 comments on “Jak prostować, żeby nas nie pokręciło – ranking prostownic do włosówAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *