Dobra maszynka do strzyżenia włosów to podstawa

Maszynka do strzyżenia – pomagamy wybrać odpowiedni model

Maszynka do strzyżenia – pomagamy wybrać odpowiedni model
5 (100%) 1 vote

 

Męskie strzyżenie to koszt 20-30 zł. Może i nie dużo, ale jest to kwota, którą zostawiamy u fryzjera regularnie. Tymczasem dobra maszynka do strzyżenia to wydatek rzędu 200 zł, a służy naprawdę długo.

Pytanie tylko, który model jest tym najlepszym? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie? I która firma cieszy się największym zaufaniem wśród  konsumentów? Poniżej przedstawiamy kilka modeli dostępnych na rynku i pomagamy wybrać ten najlepszy.

Kupując maszynkę do strzyżenia, koniecznie trzeba  zwrócić uwagę na kilka parametrów. Najważniejsze z nich to:  zakres długości strzyżenia – im więcej, tym lepiej, rodzaj ostrzy – od tego zależy jakość urządzenia i przede wszystkim jego żywotność, rodzaj zasilania – sieciowe, akumulatorowe, a może jedno i drugie,  czas działania baterii i czas jej ładowania, a także waga i kształt urządzenia.

Maszynki do strzyżenia marki Philips

Maszynka do strzyżenia marki Philips jest jedną z najlepszych na rynkuFirma Philips ma w swojej ofercie szeroki wybór maszynek do strzyżenia, który można dobrać idealnie do swoich potrzeb. Najnowsze to modele z serii Hairclipper. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim:

  1. samoostrzące ostrza tytanowe lub ze stali szlachetnej, gwarantujące doskonałą jakość strzyżenia i długotrwałą ostrość
  2. duży zakres długości strzyżenia – w zależności od modelu od 12 do nawet 400 (!) ustawień
  3. ładowanie sieciowe oraz akumulatorowe, co staje się standardem w przypadku tego typu urządzeń

Czas pracy baterii wynosi od 75 do 120 minut. Ponadto niektóre modele mają specjalne nasadki, dostosowujące się do kształtu głowy, a wszystkie maszynki są tak skonstruowane, aby kształtem idealnie przylegały do dłoni. Najnowsze modele z serii 9000 mają interfejs Digital Swipe, który wyświetla dokładne informacje o wybranej długości strzyżenia.  W ofercie firmy można również znaleźć modele wodoodporne. Wszystkie urządzenia objęte są 2-letnią gwarancją, a w przypadku niektórych modeli producent wydłuża ją do 3 lat – po zarejestrowaniu urządzenia.

Cena: od 90 do 370 zł

Maszynki do strzyżenia marki Remington

Maszynki tej firmy również cieszą się dobrą opinią. Firma ma w swojej ofercie bardzo duży wybór różnych modeli, co jest ogromną zaletą. Najnowsza seria PrecisionCut Titanium oraz PrecisionCut Steel  prezentuje wysoką jakość i zaawansowana technologię. Ostrza tytanowe lub ze stali nierdzewnej, ładowanie sieciowo-akumulatorowe, czas pracy do 75 minut, regulowane grzebienie SlideSelect z automatyczną blokadą ustawienia długości, 17 lub 23 ustawienia długości, a ponadto wejście USB i wskaźnik LED ładowania. Producent daje również 3-letnią gwarancję na swój sprzęt.

Cena: od 135 do 249 zł.

Maszynki do strzyżenia marki Braun

Na pewno godne polecenia są również maszynki do strzyżenia od firmy Braun. Bliżej przyjrzeliśmy się modelom z serii Braun HC5010, HC5030, HC5050 i HC 5090. Dwie specjalne nakładki  zapewniają 16 precyzyjnych ustawień długości w zakresach od 3 do 24 mm oraz od 14 do 35 mm (najmniej spośród przedstawionych trzech modeli).  Jak deklaruje producent, wszystkie modele posiadają ultra ostre i nietępiące się noże, niestety nie ma informacji, jakiego typu są to ostrza. Ładowanie akumulatorowe i sieciowe, dwie baterie osiągają pełne naładowanie po 8 godzinach, co zapewnia 40 minut bezprzewodowej pracy. Maszynka ma również wbudowany kontrolkę LED, która informuje o tym, czy urządzenie jest naładowane, a system Memory SafetyLock inteligentnie blokuje urządzenie, zapamiętując ostatnio zastosowane ustawienie długości nawet w przypadku zdjęcia nakładki.

Cena: od 112 do 190 zł

Powyżej przedstawiliśmy trzy firmy, które cieszą się dużym zaufaniem i popularnością wśród konsumentów.  Każde z tych urządzeń ma coś innego do zaoferowania. Najlepiej w tym zestawieniu wypadła firma Philips, która ma największy wybór modeli i, co ważne, największy zakres cenowy, dzięki czemu każdy znajdzie model dostosowany do jego potrzeb i budżetu. Na pewno ogromną zaletą są również tytanowe ostrza, długi czas pracy baterii i duży zakres długości.

0 comments on “Maszynka do strzyżenia – pomagamy wybrać odpowiedni modelAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *