jak wybrać dobrą lokówkę

Jaką lokówkę wybrać?

Jaką lokówkę wybrać?
5 (100%) 1 vote

Idealne, rozwiewające się na wietrze loki i fale to marzenie wielu kobiet. Jednak ułożenie takiej fryzury nie zawsze jest proste. Tradycyjne wałki dają zbyt mocny skręt, z kolei niewłaściwa i źle użyta lokówka nie daje praktycznie żadnego efektu. Wybraliśmy trzy dostępne na rynku lokówki i sprawdziliśmy, jak sobie radzą.

BaByliss Pro lokówka stożkowa BAB2281TTE

Stożkowy kształt lokówki ma na celu zapewnienie naturalnego kształtu loków, szerszego u góry i zwężającego się na końcach. Średnica lokówki zwęża się od 32 do 19 milimetrów. Nieduża moc lokówki, bo tylko 65 W, a co za tym idzie nieduży pobór prądu, nie przeszkadzają w szybkim nagrzewaniu się i osiąganiu temperatur z zakresu 110-190 °C. Chociaż zakres temperatury może wydawać się niewielki, to ma on aż dwudziestopięciostopniową regulację. Dzięki temu możemy dopasować odpowiednią temperaturę zarówno do stanu i kondycji, a także długości naszych włosów. Lokówka wyłącza się automatycznie po 72 minutach. Zakłada się, że taki czas jest wystarczająco długi, by bez problemu ułożyć włosy, a jednocześnie na tyle bezpieczny, by nie spowodować pożaru w przypadku zapomnienia o wyłączeniu. Lokówka wyposażona jest w obrotowy kabel o długości 270 cm. Turmalinowo-tytanowa powłoka lokówki nadaje włosom blask i gładkość.

Cena: 240 zł

Zelmer lokówka stożkowa ZHS16030

Energooszczędna lokówka o mocy 42 W, dzięki powłoce ceramiczno-turmalinowej z Nano Srebrem jest gotowa do pracy w ciągu trzydziestu sekund od włączenia. W najszerszym miejscu obwód lokówki wynosi 25 mm, w najwęższym – 13 mm. Daje to możliwość układania naturalnie wyglądających loków. Osiąga temperatury z zakresu 120-200°C. Lokówka wyposażona jest w sześciostopniową regulację oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Obrotowy przewód oraz wyświetlacz LCD mają na celu ułatwienie użytkowania i pełną kontrolę nad procesem układania włosów. W trosce o bezpieczeństwo użytkownika koniec lokówki nie nagrzewa się, dzięki czemu można pomagać sobie rękami w procesie układania włosów. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa do zestawu dołączona jest takżre rękawiczka ochronna.

Cena: 75 zł

Philips ProCare lokówka stożkowa HP8619/00

Inteligentna lokówka z dźwiękowym sygnalizatorem gotowości loków. Dzięki niemu nie ma potrzeby ciągłego odwijania i sprawdzania, czy włosy są już ułożone. Stożkowy kształt daje możliwość ułożenia naturalnie wyglądających loków i fal. Dzięki szerszej nasadzie (25 mm) i węższej końcówce (13 mm) włosy wyglądają naturalnie i są pełne blasku nawet po długim nagrzewaniu. Lokówka Philips ProCare nagrzewa się w 45 sekund i pracuje nieprzerwanie przez godzinę. Po tym czasie dochodzi do automatycznego wyłączenia sprzętu. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość cyfrowego ustawienia temperatury oraz wybór jednego z trzech dostępnych trybów formowania loków. Urządzenie osiąga temperatury z zakresu 150-200°C. Wybór trybu i temperatury uzależniony jest od gatunku włosów. Rozwiązanie to jest unikatowe, nie oferuje go żadna inna lokówka. Kompilacja czasu i temperatury dobrana do rodzaju włosów to jeszcze większa gwarancja ułożenia twarzowej i wyjątkowo trwałej fryzury.

Dodatkowo ceramiczna lokówka Philips pokryta jest wyjątkową miękką powłoką, która niweluje ryzyko poparzenia – dzięki temu układanie włosów jest w pełni bezpieczne.

Obrotowy kabel ułatwia manewrowanie lokówką wokół głowy, a uchwyt do zawieszania pozwala na szybkie odwieszenie lokówki na miejsce, gdy przestaje być potrzebna.

Cena: 159 zł

Jak widać, spośród wybranych modeli Philips wyróżnia się znacząco zwielokrotnioną możliwością personalizacji temperatury i długości czasu nagrzewania włosów. Niebagatelne znaczenie ma też fakt, iż o zakończeniu procesu formowania loków użytkownik informowany jest sygnałem dźwiękowym.

Więcej informacji na www.philips.pl

najlepsza lokówka do włosów

0 comments on “Jaką lokówkę wybrać?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *