Agnieszka Kaczorowska

Jak dbać o włosy zimą?

Jak dbać o włosy zimą?
5 (100%) 3 votes

Zima to bardzo trudna pora roku dla włosów. Noszenie czapek, wiele godzin spędzanych w pomieszczeniach ogrzewanych, ale również zmiany w diecie sprawiają, że fryzura nie jest tak idealna, jak kilka miesięcy temu. Jakie zatem należy pielęgnować swoje włosy, gdy za oknem śnieg i mróz, aby cieszyć się fryzurą idealną?

Czego unikać zimą?

Zima kojarzy się z niskimi temperaturami. O ile jednak mróz nie szkodzi samym włosom, o tyle narażanie ich na jego działanie może powodować, że gruczoły łojowe na głowie będą wytwarzać mniej naturalnego tłuszczu, który odpowiada za nabłyszczanie i odpowiednią kondycję włosów. Dlatego warto nosić czapki, które niestety powodują, że włosy mogą się elektryzować. Sama czapka powinna być przewiewna, dodatkowo warto zadbać, aby była wykonana z naturalnych włókien, jak wełna czy cieńsza bawełna. Ważne jest również regularne odżywianie włosów poprzez nakładanie przynajmniej raz w tygodniu specjalnych masek, działających nawilżająco na skórę głowy, a jednocześnie – zamykających łuski włosów. Efekt takich działań pokazuje Agnieszka Kaczorowska, której włosy, bez względu na porę roku, są zawsze błyszczące i efektownie ułożone.

Agnieszka Kaczorowska Instagram
Agnieszka Kaczorowska

Różne rodzaje włosów – różne sposoby pielęgnacji

Do pielęgnacji włosów należy wykorzystać szczotki z naturalnym włosiem – włosie z plastiku zwiększa efekt elektryzowania włosów. Drugą, dość powszechną przypadłością, jest efekt oklapniętych włosów. Ograniczenie farbowania oraz kosmetyków do stylizacji powinno w zupełności wystarczyć, aby włosy odzyskały swój poprzedni wygląd. Zimą włosy tracą blask albo dlatego, że są przesuszone, albo dlatego, że do stylizacji wykorzystuje się zbyt wiele kosmetyków. Warto je zastąpić lżejszymi kosmetykami do włosów cienkich i delikatnych. Kosmetyki, zwłaszcza maski do włosów, należy dokładnie spłukać, przy czym ostatnie spłukiwanie powinno był płukaniem w chłodnej wodzie, która zamknie łuski włosów. Włosy należy wysuszyć suszarką z jonizatorem, który zapobiega elektryzowaniu włosów.

Styl Agnieszki Kaczorowskiej kojarzy się z zawsze pięknie ułożonymi, błyszczącymi włosami. Tancerka wykorzystuje wiele sposobów, aby zadbać o swoje włosy, które są synonimem kobiecości, a swoje sposoby zdradza w kolejnych wywiadach. Artystka stosuje także jeden trik, który sprawia, że jej włosy są zawsze idealne: gdy włosy się nadmiernie elektryzują (a o to w telewizyjnych studiach jest bardzo łatwo), lekko zwilża dłoń i delikatnie gładzi fryzurę. I włosy znów są idealnie ułożone.

0 comments on “Jak dbać o włosy zimą?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *