co niszczy włosy

Co niszczy włosy?

Co niszczy włosy?
5 (100%) 2 votes

Włosy to bardzo ważny element naszego wyglądu. Właśnie dlatego dbają o nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto wiedzieć, że włosy codziennie narażone są na wiele czynników, które je niszczą. Często można nie zdawać sobie z nich sprawy.

Właśnie z tego powodu trzeba pamiętać, czego unikać aby zapobiec powstawaniu uszkodzeń i zapewnić sobie piękną fryzurę o każdej porze roku. Dodatkowo dobrze będzie zapewnić sobie dostęp do wysokiej jakości kosmetyków, które dodatkowo wspomogą ich pielęgnację.

Co niszczy twoje włosy?

Nasze włosy każdego dnia narażone są na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ich wyelimimowanie może wcale nie być tak trudne, jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Poniżej wskazujemy najczęściej popełniane błędy w dziedzinie pielęgnacji i ich bardziej korzystne alternatywy.

Codziennie suszenie i prostowanie włosów

Włosy nie są specjalnie odporne na bardzo wysoką temperaturę. Oczywiście wszystko jest dla ludzi. Codzienne suszenie włosów może jednak doprowadzić do ich nadmiernego przesuszania się i puszenia. Tym samym warto ograniczyć używanie suszarki jedynie do kilku dni w tygodniu, gdy jest to nieuniknione.

suszenie prostowanie włosów

Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o korzystanie z lokówek i prostownic. Warto wiedzieć, że można wybrać bardziej przyjazne dla włosów modele. Najlepsze są te z ceramicznymi płytkami, które nie powodują spalania włosów i powstawania na nich mechanicznych uszkodzeń.

Lokowanie mokrych włosów

Brak czasu bardzo często powoduje, że nie czekamy na to, aż włosy wyschną w pełni. Tym samym rozpoczynamy lokowanie lub prostowanie na jeszcze wilgotnych włosach. Takie zabiegi niszczą je jeszcze bardziej niż standardowe. Wszystko dlatego, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Już jeden tego typu zabieg może przynieść opłakane skutki. Tym samym nie warto oszczędzać w ten sposób czasu, bo jest to oszczędność pozorna. Zdecydowanie lepiej każdy zabieg przeprowadzać w pełni poprawnie.

lokowanie mokrych włosów

Używanie gumek do włosów

Gumki do włosów dla wielu osób są podstawym narzędziem do tworzenia ciekawych fryzur. Okazuje się jednak, że mogą one prowadzić do powstawania uszkodzeń mechanicznych włosów. Najbardziej naturalne dla naszych włosów jest ich rozpuszczenie. Wiadomo jednak, że nie zawsze można sobie na taką fryzurę pozwolić. Wtedy niezastąpione mogą okazać się specjalne gumki spiralne, które nie niszczą włosów, a działają równie skutecznie jak tradycyjne modele.

gumka do włosów

Naturalne kosmetyki

Stosowanie złej jakości kosmetyków pełnych chemii (silikony, parabeny etc.) źle wpływa na stan naszych włosów. Kondycję włosów można więc poprawić poprzez regularne stosowanie odpowiednich naturalnych kosmetyków. Najlepiej wybierać jedynie wysokiej jakości preparaty. Ciekawą propozycją jest stosowanie kosmetyków naturalnych marki Swiss Image, które nie zawierają wystarczającej chemii. Dzięki nim w krótkim czasie można poprawić kondycję nawet bardzo zniszczonych włosów.

naturalne kosmetyki

 

0 comments on “Co niszczy włosy?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *